Chabrowa sukienka – jaki makijaż?
Jaki makijaż do chabrowej sukienki

Chabrowa sukienka – jaki makijaż?

Kolor wybranej kreacji jest dla wielu kobiet jedną z najtrudniejszych decyzji przed ważnym wydarzeniem. Podobnie problematyczne okazuje się jednak również dobranie do danej sukienki odpowiedniego makijażu, zwłaszcza gdy wybrany ubiór ma tak dominujący kolor, jak na przykład chabrowy. Jak wykonać make-up, aby najlepiej komponował się z kreacją w takich barwach?

Co za dużo to nie zdrowo

Na wstępie warto zaznaczyć, iż chabrowa sukienka z zasady jest bardzo mocnym akcentem kolorystycznym w stylizacji. W przeciwieństwie do kolorów neutralnych, jak czerń, biel, beż czy pastele, intensywne odcienie błękitu czy czerwieni, zdecydowanie zwracają na siebie uwagę. Z tego względu decydując, jaki makijaż do chabrowej sukienki wykonać, warto zdecydować się na podkreślenie w większej mierze oczu lub ust. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której stylizacja będzie przesycona mocnymi akcentami.

Oczy — siła w prostocie

Trudno znaleźć produkt kosmetyczny dokładnie odwzorowujący kolor sukienki. Co więcej, zbyt duża ilość tego samego koloru w stylizacji jest zwyczajnie mało ciekawa. Z tego względu posiadaczkom sukienek w dominujących barwach zaleca się wybór neutralnych kolorów cieni do powiek czy eyelinera.

Sukienka w chabrowym kolorze będzie świetnie uzupełniona:

  • beżami,
  • brązami,
  • szarościami,
  • srebrnym,
  • czernią,
  • bielą.

Jeśli jednak to właśnie na oczach ma się skupić największa uwaga, dobrym rozwiązaniem jest wybór barw przeciwstawnych niebieskiemu w palecie kolorystycznej, czyli odcieniom pomarańczowym czy czerwonym. W stylizacji wieczorowej świetnie sprawdzi się również złoto, które dodatkowo rozświetli całą kompozycję. Warto jednak pamiętać, iż w takim przypadku uzupełniające powinny być również akcesoria — w tym buty i torebka — oraz biżuteria. Połączenie złota i srebra, choć jest coraz częściej zauważalne w świecie mody, wciąż bywa trudne, szczególnie dla osób początkujących.

Usta — postaw na chłód!

Ze względu na to, iż kolor chabrowy należy do barw chłodnych, zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór szminek czy błyszczyków, które również wpisują się bardziej w tę gamę kolorystyczną. Szczególnie uniwersalny w tym przypadku będzie wszelkiego rodzaju fiolet, który z zasady nie należy do barw ciepłych. Również delikatne róże oraz tzw. kolory „nude” (odcienie beżu i brązu) mogą sprawdzić się w tej sytuacji. Ostrożnie jednak z czerwienią. W jej przypadku trudno jest bowiem znaleźć idealny odcień pasujący do chabrowej sukienki.

(Nie)zauważalne tło

Pomimo wyboru między oczami a ustami, pewne elementy make-upu powinny pozostać niezmienione. Dobrze dobrany podkład i puder stanowią tło, dzięki któremu wszystkie oczy skierowane będą na wybrane elementy twarzy. Róż najłatwiej dobrać sugerując się barwą szminki. Bronzer i rozświetlacz z kolei powinny być dopasowane kolorystycznie pod tony pozostałych kosmetyków — chłodne lub ciepłe.

Czas na wyrazistość

Popularny w świecie wizażu trend „make-up no make-up”, który stawia na naturalność, może niestety okazać się nieadekwatny do sukienki w tym kolorze. To właśnie czas, kiedy nieco ciemniejsze odcienie kosmetyków powinny wejść do gry. Jeśli jednak gra kolorów nie jest dla Ciebie, wypróbuj inne metody, które również czynią wizerunek bardziej wieczorowym. Wśród nich świetnie sprawdzają się m.in. sztuczne rzęsy. Odpowiednio dobrane nie będą wyglądały nienaturalnie, a na pewno wyraźnie podkreślą spojrzenie. Dodanie nieco więcej błysku za pomocą rozświetlacza jest równie dobrym rozwiązaniem, by wzmocnić wygląd makijażu, bez konieczności skupiania się na ściśle określonych kolorach.

Dodaj komentarz