Co dobrać do sukienki na wesele?

Co dobrać do sukienki na wesele?

Wesele, to szczególny dzień, na którym obowiązują pewne niepisane zasady. Warto się z nimi zapoznać, kiedy zastanawiasz się co dobrać do sukienki na wesele. Niektóre pary młode są bardziej liberalne w tej kwestii, inne trochę mniej, więc lepiej nie ryzykować utraty relacji.

Czego absolutnie nie wolno?

  • Rzeczą wydawałoby się oczywistą jest, nie wybieranie białych sukienek na wesele. Jest to kolor przeznaczony tylko dla jednej kobiety tego dnia i chociaż niektórym parom to oficjalnie nie przeszkadza, mogą poczuć się urażeni. Lepiej unikać także kolorów zbliżonych do białego. Specjalnie na ten dzień można pozwolić sobie na zakup trochę mocniejszej kolorystycznie sukni.
  • Kolor czarny, także nie jest mile widziany. Młoda para może uznać to za nie śmieszny żart, że to już koniec ich wesołego życia. Ten kolor, mimo że popularny, kojarzy się z żałobą, a tak wspaniały dzień powinien kojarzyć się z radością.
  • Kolejną ważną zasadą jest długość sukienki. Bardzo popularne są teraz sukienki mini, ale niestety w tej sytuacji jest to wyraz braku szacunku do pary młodej, a zwłaszcza panny młodej. Najodpowiedniejsze są sukienki za, albo przed kolana.
  • Podobnie wygląda sytuacja z zbyt dużym dekoltem. Niedozwolony jest taki, który odsłania piersi.

A jakie dodatki do sukienki na wesele są dozwolone?

Oprócz wyżej wymienionych zasad, dozwolone jest wszystko. Należy jedynie pamiętać, że to panna młoda jest centrum tego wydarzenia, więc nie można jej przyćmić. Suknię najlepiej wybrać taką, w której wygodnie będzie się tańczyć, a dodatkowo podkreśli najważniejsze atuty konkretnego ciała, czyli musi być dopasowana do sylwetki. Każda kobieta wie jednak, że bardzo ważne są odpowiednie dodatki na wesele. Bardzo często od ich wyboru zależy, jakie wrażenie się wytworzy.

Dodatki do stroju na wesele, które mają największy wpływ na wywieranie dobrego wrażenia to:

  1. Buty – powinny sprawiać, że taniec jest przyjemny, oraz że wygląda się elegancko. Większość kobiet uważa, iż dobrze wyglądać można jedynie w szpilkach, ale ten typ nie jest przeznaczony na całonocne tańczenie. Najlepszym wyborem wydają się buty na płaskim obcasie, jednak niestety prezentuje się to dobrze jedynie na wysokich paniach. Dla niższych przedstawicielek płci pięknej jedynym rozwiązaniem wydają się właśnie szpilki, albo niższy obcas. Dla pań, które nie radzą sobie z obcasami, dobrym wyborem są także koturny. Latem można pozwolić sobie na wyjście w sandałach. Przy wyborze najlepiej kierować się wygodą. Jest to element, który nie powinien być nowy, ponieważ jeszcze nie noszone buty często obcierają i uciskają. Dobrze prezentuje się osoba, której dodatki nie gryzą się z suknią. Oznacza to, że torebka i buty są kolorystycznie do niej zbliżone
  2. Biżuteria – każda kobieta wie, jak wielki wpływ na wizerunek ma dobrze dobrana biżuteria. Nie wygląda dobrze przemieszanie stylów. Przykładowo połączenie dużych czerwonych korali z delikatnymi srebrnymi kolczykami, wygląda po prostu źle. Podobnie sprawa wygląda z posiadaniem zbyt dużej ilości biżuterii. Przepych kojarzy się z kiczem, a dodatkowo nieprzyjemnie się w nich tańczy. Najlepiej postawić na delikatne zestawienie, np. srebrne wiszące kolczyki, delikatny naszyjnik i srebrna mała bransoletka. Ważne jest aby każdy dodatek do ubrania, pasował do fasonu sukni. Czyli skromna sukienka lepiej się prezentuje z wiszącymi kolczykami, a wyrazistą kreację, lepiej podkreślić pierścionkiem.
  3. Torebka – klasycznie jest to zazwyczaj kopertówka. Najlepiej sprawdza się przy koktajlowej sukience. Pierwsza zasada mówi, że torebka musi zawsze pasować do butów i do sukienki. (Zobacz Torebki skórzane – wyprzedaż)
  4. Dobrze dobrany pasek – jego zadaniem jest optyczne wyszczuplenie sylwetki. Na przyjęciach najlepiej jest wybierać takie modele, które mają jakieś zdobienia. Najlepiej aby nie zlewał się z sukienką. Jeśli pasek musi mieć ten sam kolor co kreacja, najlepiej wybrać inny materiał, aby było widoczne odcięcie.

Dodaj komentarz