Długie sukienki na studniówkę

Długie sukienki na studniówkę

Studniówka to wyjątkowy czas, na który z niecierpliwością oczekujemy będąc w klasie maturalnej. To zazwyczaj pierwszy, tak ważny i uroczysty bal w życiu młodej kobiety. Każda z dziewcząt marzy, aby właśnie tego dnia wyglądać wyjątkowo, jak jeszcze nigdy dotąd. Już na długi czas przed balem, planujemy i wyobrażamy sobie jak powinna wyglądać nasza idealna kreacja studniówkowa, fryzura czy makijaż. W końcu, to jeden z tych wyjątkowych dni w życiu, do których wracamy we wspomnieniach. Zazwyczaj mamy ogólny obraz tego, jak powinna wyglądać nasza suknia marzeń. Oczami wyobraźni widzimy swoją sylwetkę w lustrzanym odbiciu. Niekiedy jednak, w ogromie fasonów i barw, czujemy się zagubione i nie potrafimy podjąć ostatecznej decyzji. Dodatkowo, panujące trendy nie zawsze odpowiadają naszym upodobaniom bądź figurze. Dlatego, warto nieco wcześniej zgłębić temat wyboru sukienki. Dobrze jest zadać sobie pytania: W czym czuję się dobrze? Czy lubię klasyczną elegancję, czy też wolę nowoczesność z nutką ekstrawagancji? Suknia przed kolano, a może jednak postawić na długość maxi sukienki? Długie sukienki na studniówkę to klasyka, która zawsze się sprawdza. Zarówno w dawnych czasach jak i obecnie, królują na scenach studniówkowych. Podkreślają kobiecość, zachowując jednocześnie szyk i elegancję tego wyjątkowego dnia.

Rodzaje długich sukienek na studniówkę

Długie suknie na studniówkę wyróżniają się niecodzienną elegancją. Można wśród nich wyróżnić suknie o kroju prostym lub te typowo balowe, suknie z szerokim, obfitym dołem. Sukienki długie, proste optycznie wydłużają sylwetkę oraz nadają smukłości. Modele przylegające do ciała, zmysłowo podkreślają kształt bioder. Natomiast luźniejsze fasony, nadają figurze lekkości, a niekiedy również pozwalają na subtelne ukrycie ewentualnych niedoskonałości figury.

W latach 90-tych, znaczna większość maturzystek decydowała się na strojne suknie z szerokim, okazałym dołem. Stopniowo moda na tego typu sukienki studniówkowe, została wyparta. Co raz częściej dziewczęta stawiały na krótkie sukienki przed kolano. Również obecnie młode kobiety lubią poczuć się jak prawdziwe księżniczki na balu, wybierając maxi sukienkę na studniówkę, z okazałym, szerokim dołem. Tego typu sukienka, idealnie ukryje nieco okrąglejsze biodra, a gorsetowa, górna część efektownie wyeksponuje talię. Jednakże, z tego typu sukni raczej zrezygnować powinny bardzo niskie dziewczęta.

Wyróżnij się kolorem

Bal studniówkowy to uroczystość obfitująca ogromem pięknych kreacji. Każda z dziewcząt stara się wyglądać wyjątkowo tego dnia. Dawniej przyjmowało się, że strój studniówkowy to kreacja w stylu galowym, najlepiej w kolorze czarnym lub granacie. Obecnie wachlarz kolorystyczny jest tak szeroki, że można pozwolić sobie na wybór koloru sukni, który najbardziej przypadł nam do gustu, a przede wszystkim najlepiej podkreśli naszą wyjątkową urodę. Co raz częściej dziewczęta decydują się na bardzo kobiece odcienie czerwieni czy też urocze, subtelne kolory pastelowe. Ciekawie prezentują się również suknie z różnego rodzaju zdobieniami, wzorami, deseniami i prążkami. Pomagają one niekiedy ukryć ewentualne niedoskonałości figury, bądź podkreślić nasze atuty.

Studniówka to wyjątkowa uroczystość, na której dobre samopoczucie ma ogromne znaczenie. Odnajdź wspólnie z nami swoją suknię marzeń, dzięki której poczujesz się tego dnia piękną i wyjątkową kobietą. Spędź z nami tę wyjątkową chwilę przygotowań, do której ze wzruszeniem powrócisz w kolejnych latach swojego życia.

Dodaj komentarz