Jaki kolor sukienki na studniówkę?
Jaki kolor sukienki na studniówkę

Jaki kolor sukienki na studniówkę?

W życiu nastolatków jest jeden szczególny moment, w którym każdy marzy o wypadnięciu jak najlepiej. Mowa jest oczywiście o balu studniówkowym, który jak sama nazwa wskazuje odbywa się 100 dni przed maturą. Jest to ostatnia szansa na jak najlepsze zaprezentowanie się i świetne zakończenie szkoły średniej. Ponieważ jest to wielki bal, obowiązują na nim pewne zasady, które należy przestrzegać. Jedne szkoły są bardziej w tym restrykcyjne, inne bardziej liberalne.

Jaka sukienka na studniówkę

Ponieważ studniówka to tak ważne wydarzenie, wiele kobiet decyduje się na długie balowe stroje dodające powagi. Jednak czasami decyzja ta nie jest do końca świadoma. Zarówno długa jak i krótka suknia ma i plusy i minusy. Wybierając sukienkę należy przede wszystkim kierować się wygodą w tańcu, więc odpadają wszystkie, uniemożliwiające poruszanie, oraz takie, które pokazują za dużo ciała. Krótkie wersje dają większą swobodę działania, ale nie są takie majestatyczne jak długie. Inną ich zaletą jest to, że mogą być używane także przy wielu innych okazjach.

Kolor na studniówkę – znaczenie

W przeciwieństwie do wesela czy innych większych uroczystości, w tej sytuacji kolor nie ma znaczenia. Można przyjść w absolutnie każdym kolorze, szarym, zielonym, niebieskim, a co odważniejsi także w czerwonym. Kiedy podejmowana jest decyzja jakie kolory na studniówkę są najlepsze, najlepiej kierować się predyspozycjami swojego ciała. Zazwyczaj, jeśli ktoś sam nie jest pewny, jaka kolorystyka w jego przypadku jest najlepsza, może posłużyć się uniwersalnym białym albo czarnym. Najlepiej, aby kolory były do siebie dopasowane. Jednolitość kolorystyczna jest wskazana, tylko pod warunkiem, jeżeli dodatki są odwrotnego koloru.

Przy pytaniu jaki kolor sukienki na studniówkę, najczęściej wskazywany jest:

  • żółty
  • fioletowy
  • czarny
  • różowy
  • niebieski
  • czerwony

Najczęściej wybieranym i pasującym do większości osób jest czarny. Niestety jest to tak bardzo popularny kolor, że w ostatnim roku ten wielki dzień pod względem kolorystycznym przypominał stypę. Po tym wypadku, kobiety często komunikują się między sobą, aby uniknąć takiej sytuacji. Kolor doskonale prezentujący się na kobiecie, to atrakcyjna czerwień. Jednak niektóre szkoły zabraniają go zabraniają, więc najpierw należy się dowiedzieć, czy jest on dozwolony. Jest to kolor, który sprawia że kobieta wydaje się bardziej atrakcyjna i seksowna w oczach mężczyzn.

Innym częstym kolorem jest niebieski, w wielu odcieniach. Pasuje on do wszystkich naturalnych kolorów włosów. Tylko w przypadku rudych, lepiej unikać jasnych odcieni.

Kolory dla blondynek

Przy wyborze należy się kierować kolorem włosów oraz oczu. Jasne włosy doskonale komponują się z zielenią, czernią, szarym, chabrowym oraz przy kombinacji z różem. W tym sezonie cieszą się popularnością także tzw. Odcienie safarii. Zalicza się do nich oliwka, brąz, beż, oraz krem. Takie kobiety unikać za to powinny fioletowych, pomarańczowych, oraz żółtych sukienek.

Dla rudych

Ponieważ jest to kolor, najlepiej prezentujący się z kolorami natury, dlatego doskonałym wyborem jest każdy odcień zieleni. Niebieski jest najlepszy w mocniejszych odcieniach. Najlepiej na rudej kobiecie prezentuje się chabrowy. W przeciwieństwie do blondynek, ten typ urody dobrze się komponuje także z żółtym, pomarańczowym, oraz czerwonym. Unikać za to powinny czerni oraz tzw. smutnych kolorów.

Dla szatynek

Ponieważ jest to mniej wyrazisty kolor włosów, więc teoretycznie powinny one unikać wyrazistych odcieni. Wszystkie stonowane i delikatne barwy czyli szary, brązowy, beżowy, kremowy i oliwkowy są wręcz idealne. Niestety w zakres tej nazwy włosów wchodzi zarówno mocniejszy blond, brąz oraz delikatniejszy czarny. Kierować się więc można także kolorem, do którego właśnie twój szatynowy jest najbardziej podobny.

Dla brunetki

Dla tego typu urody wybór jest dużo prostszy, gdyż odpowiedni jest praktycznie każdy kolor. Unikać mogą za to odcieni pastelowych, delikatnego niebieskiego, oraz zielonego i różowego.

Dodaj komentarz