Jaki kolor sukienki na wesele?

Jaki kolor sukienki na wesele?

W Polsce ślub jest uważany za bardzo specjalną okazję opatrzoną masą zasad, które muszą przestrzegać nie tylko goście. Jedne z najważniejszych zasad dotyczą wyglądu. Mimo że w różnych częściach Polski podejścia mogą się trochę różnić, to można wyodrębnić 3 stałe i niezmienne zasady.

  1. Absolutny zakaz białych kreacji
  2. Goście nie mogą mieć sukienek w kolorach przeznaczonych dla druhen oraz matek pary młodej.
  3. Czerń jest absolutnie nie dozwolona.
  4. Sukienki nie mogą być zbyt krótkie ani odsłaniać pewnych części ciała. Mają być eleganckie aby podkreślić wagę wydarzenia

Dlaczego nie biel?

Ponieważ ten kolor jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla panny młodej. To jest jej dzień i to ona ma się wyróżniać w tłumie gości. Nie dozwolone są również kreacje które maja za dużo białych elementów. Lekkie białe dodatki są akceptowane, ale jeśli nie chce się obrazić pary młodej, lepiej założyć bardziej akceptowane kolory. Bez znaczenia jest czy sukienka jest krótka, prosta, zwyczajna. Ten typ kreacji jest po prostu zabroniony.

Jaki kolor sukienki na wesele jest akceptowany?

Każdy który nie łamie zasad. Najbezpieczniejszymi kolorami są: chabrowe, czerwone, różowe, zielone, nude, bordowe, oraz standardowe niebieskie, granatowe żółte. Dopuszczalne są też mieszanki kolorów. Czasami może jednak być problem z kolorem różowym i czerwonym, gdyż są to kolory często wybierane dla druhen. W celu uniknięcia nieprzyjemności związanych ze złym doborem kolorystycznym, najrozsądniej jest przed czasem zapytać się panny młodej, jakie kolory są zarezerwowane. Wszystkie kolory mogą się powtarzać, oprócz czerwonego i idąc za zachodnią modą te przeznaczone dla druhen i czasami dla matek pary młodej. Wybór nie jest nałożony odgórnie dlatego aby uniknąć modowej wpadki w tym wypadku można jedynie zapytać jaki kolor wybrać, z właściwie jaki nie wybrać.

Dlaczego nie czarny?

Z powodu symboliki. Czerń jest przeznaczona na pogrzeby i inne smutne okazje. W naszej kulturze jakiś czas temu wierzono jeszcze że jeśli ktoś przyjdzie na wesele w czarnej kreacji przyniesie to młodej parze pecha. Obecnie zwłaszcza gwiazdy coraz częściej decydują się na tego typu sukienki, dlatego zasady zostały trochę dopracowane. Okazało się, że nie każda czarna sukienka na wesele jest sobie równa. Długie czarne są cały czas zakazane. Dozwolone za to stają się sukienki typu mała czarna, jeśli ma jakieś dodatki w inny kolorze szczególnie jasnym. Najważniejsza jednak jest opinia panny młodej. Jednym to przeszkadza, inny wcale. Dlatego także w tej kwestii warto dopytać samą stronę zainteresowaną.

Wesele 2018

W tym roku najmodniejsze sukienki na wesele fioletowy albo lila. Dla tych pragnących wyróżnić się na weselu, ale jednocześnie nie narobić problemów sobie i pannie młodej, zalecane są sukienki żółte, pomarańczowe i kobaltowe. Cały czas modne są skromne stroje, ale dominują także różne desenie, czy to sukienki w paski, w kwiaty czy geometryczne wzory. Kiedy idzie się na wesele ważne jest nie tylko, jaki kolor wybrać, ale także świetnie się bawić. Wszelkie sukienki które to utrudniają są niemile widziane, chociaż nie łamie to żadnych zasad dres-code. Przy wyborze sukienki powinno się kierować swoją sylwetką upodobaniami oraz rysami twarzy i długością włosów. Spodnie na weselu dla kobiet są absolutnie zabronione i zaleca się nie zakładanie zbyt dużej ilości makijażu ani dodatków. Główny cel to prezentowanie się w sposób elegancki, ale i otwarty na zabawę. Zasady są utrudnieniem, ale oprócz niedozwolonych kolorów jest wiele innych, z którymi nie ma problemów.

Dodaj komentarz