Krótkie sukienki na studniówkę

Krótkie sukienki na studniówkę

Studniówka jest to jedno z największych i najważniejszych balów kończących naukę szkolną. Nic więc dziwnego, że przygotowania zaczynają się już nawet rok wcześniej. Dla młodych dziewcząt najważniejszym i jednocześnie najtrudniejszym wyborem jest znalezienie odpowiedniej kreacji. Należy unikać 2 błędów, które mogą zepsuć ten wspaniały dzień.

  1. Sukienki odsłaniające za dużo ciała
  2. Sukienka utrudniająca tańczenie

Dlaczego nie czarna?

Nikt nie powiedział że piękne czarne stylizacje są zabronione. Czarna sukienka podkreśla figurę i pasuje do praktycznie każdego typu urody. Problem polega na tym, że obecnie jest moda na właśnie ten kolor. Utrudniona jest dobra zabawa, kiedy wokół dominuje posępna czerń. Prawdą jest że na takim balu każda kobieta chce się czuć wyjątkowa, a zbyt duża ilość podobnych kolorystycznie sukienek, może znacząco popsuć humor. Podobnie ma się sprawa mody sezonowej. Jest ona kusząca, ale jest też spora szansa, że więcej niż jedna osoba pojawi się w takiej samej sukience.

Czy krótkie sukienki na studniówkę są dobrym pomysłem?

Odpowiedź brzmi – tak. Sukienka musi być na tyle zwiewna i wygodna, aby można było w niej tańczyć całe godziny. Najbardziej optymalna długość jest do połowy łydki, ale spokojnie można też nosić przed kolana. Niektóre szkoły bardziej restrykcyjne nie zgadzają się na stylizacje krótsze niż do kolan, ale w większości spokojnie można założyć także takie. Im krótsza sukienka, tym wygodniej jest się w niej poruszać i tańczyć. Nie wolno jednak zapominać, że jest to bardzo elegancki bal. Zbyt krótka sukienka lub taka która odsłania to czego nie powinna są absolutnie zabronione. Po pierwsze podczas tańca można pokazywać zbyt dużo, a po drugie jest to eleganckie przyjęcie na którym obowiązuje pewien savoir vivre. Inną zaletą krótkiej sukienki jest możliwość założenia jej na więcej niż jedną okazję, czego nie można powiedzieć o długich. Długa sukienka jest zarezerwowana jedynie na eleganckie przyjęcia.

O czym należy pamiętać

Przede wszystkim że jest to bal maturalny, wszyscy przyjdą w eleganckich sukienkach i garniturach. Jako ostatnia forma zabawy z kolegami z liceum czy technikum powinna mieć pewną dozę powagi. Jest to jednak także przyjęcie dla młodych ludzi, więc bardzo poważna krótka sukienka na studniówkę jest po prostu niepasująca. Na balu tym, wszyscy chcą się czuć komfortowo, mieć wspaniałe wspomnienia i pamiątki. Wybierając sukienkę najlepiej pozostać sobą. Jeśli ktoś jest typową szarą myszką a ubierze się np. w agresywną czerwień, wcale nie będzie się z tym lepiej czuł. Złym pomysłem jest udawanie kogoś innego. W takim przypadku bardzo szybko można stracić siłę do dalszej zabawy, a przecież o nią chodzi. Inspiracje można znaleźć wszędzie, ale lepiej nie kierować się potrzebą zabłyśnięcia. Odpowiednie zestawienie sukienki i dodatków może uczynić cuda. Dla tych nie mających pomysłów, dobrym wyborem jest klasyczna mała czarna. U większości tych sukienek dobrymi dodatkami są perły.

Dlaczego unikać sukienek odsłaniających plecy?

Ta moda utrzymuje się już od dłuższego czasu, ale co ciekawe na niektórych studniówkach jest zakazana. Dlaczego? Takie ograniczenia głównie dotyczą szkół katolickich ale nie tylko. Jako podstawowy powód podaje się, że jest to po prostu nie estetyczne. Faktycznie, kiedy taką sukienkę założy osoba która ma krosty na plecach, tatuaż albo bliznę, to wygląda to bardzo nieładnie. Najgorszy jest fakt, że krosty mogą pojawić się przed samym balem, kiedy sukienka została już kupiona. Długie suknie odsłaniające plecy wyglądają bardzo elegancko, ale aby osiągnąć ten efekt, można zastosować także inne inspiracje. Można tego uniknąć nosząc pełną sukienkę i nie stracić na estetycznym, spokojnym wyglądzie.

Dodaj komentarz