Sukienki na sylwestra z długim rękawem
Sukienka na sylwestra z długim rękawem

Sukienki na sylwestra z długim rękawem

Eleganckie suknie mogą mieć długie rękawy, krótkie lub nie mieć ich wcale – w tej wersji występują z ramiączkami lub bez. Wybór jednej z tych opcji uzależniony jest od preferencji, aktualnej mody, czasem też pory roku (wybór sukni na ramiączkach na letnią imprezę będzie bardzo trafny) lub wieku noszącej. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, który rodzaj rękawów jest obiektywnie lepszy czy wygodniejszy, za każdym razem należy rozważyć wszystkie za i przeciw różnych rozwiązań. Sukienka z długim rękawem będzie świetną kreacją sylwestrową, zwłaszcza że projektanci odzieży zasypują elegantki interesującymi propozycjami najmodniejszych sukien. Długość rękawów podkreśla ich wyjątkowość.

Idealne na chłodniejszą pogodę

Podstawową przyczyną wyposażenia modnych sukien na sylwestra w długie rękawy jest umożliwienie noszenia ich także tam, gdzie temperatura nie będzie zbyt wysoka. Wiele imprez odbywa się w pomieszczeniach przynajmniej częściowo otwartych, dobrze wietrzonych, z możliwością wyjścia na werandę, balkon czy taras. Dzięki długim rękawom sukienka na sylwestra obroni się bez szala, bolerka czy etoli. Rękawy występujące w najmodniejszych propozycjach sukien stanowią element wyróżniający, przyciągający uwagę. Na pewno nie każda kobieta wie, że sukienki na sylwestra mogą zostać wyposażone aż w kilkanaście różnych rodzajów rękawów! Daje to mnóstwo wariantów estetycznych i pozwala wybrać suknię jak najbardziej wygodną, dopasowaną do warunków atmosferycznych, temperatury, rodzaju imprezy itd.
Eleganckie stroje wyposażone w długie rękawy często korzystają z oryginalnych wzorów takich jak:

  • „biskupie” – wąskie u dołu i u góry ramienia, mocno rozkloszowane pośrodku
  • „anielskie” – dość szerokie, u góry węższe, u dołu rozszerzające się
  • „rozcięte” – klasyczne długie, z zauważalnym rozcięciem lub dwoma

Względy estetyczne

Wybór długich rękawów może być podyktowany charakterem imprezy. Na niektóre eleganckie bale nie wypada udawać się z odkrytymi ramionami, zwłaszcza jeśli nie odbywają się latem. W dobrym tonie jest też ograniczyć noszenie mocno wydekoltowanych sukien, będąc w wieku dojrzałym i podeszłym. Skóra na ramionach w tym wieku przestaje już być gładka i bez skazy, stąd wybór sukienki na sylwestra z długim rękawem pozwoli lepiej się zaprezentować. W dalszym ciągu można jednak wybrać suknię oryginalną, czy nawet ekstrawagancką, najmodniejszą, jeśli pozwalają na to okoliczności. Rękawy, tak jak rodzaj dekoltu czy krój sukienki, mogą wpłynąć na optyczną poprawę wielu mankamentów sylwetki. Trzeba je jednak dobrać tak, by gwarantowały wygodę i estetyczny wygląd. Najłatwiej będzie zapoznać się z propozycjami modnych sukien dostępnych na wystawach, w internecie czy w katalogach. Co sezon trendy zmieniają się, czasem delikatnie, a czasem dość drastycznie – wykorzystanie ich pozwoli świetnie czuć się na balu sylwestrowym, a przez to dobrze się bawić.

Jakie rękawy do sukni na sylwestra?

Najprostszym i zarazem bardzo eleganckim wariantem długich rękawów są klasyczne, wąskie, sięgające do nadgarstków. Sukienka z długim rękawem tego typu może być podobnie prosta, ale dobrze będą wyglądały z nimi także modele dekoracyjne, fantazyjne. Ten rodzaj rękawów jest idealny dla niższych lub puszystych pań. Są uniwersalne, sprawdzają się prawie przy każdej sylwetce.
Panie o pełniejszych kształtach mogą wybrać też rękaw krótszy niż pełny długi, czyli 3/4. Żeby wyglądać lekko i elegancko, dobrze jest zestawić je z odpowiednim dekoltem, na przykład trójkątnym.
Dla szczuplejszych pań idealnie nadają się rękawy:

  • bufiaste
  • z falbankami
  • z marszczeniami, szczypaniami

Wybór rękawów powinien zostać dokonany w miarę wcześnie, na przykład podczas przymierzania różnych fasonów sukienek na sylwestra z długim rękawem. Należy przyjrzeć się swojej sylwetce, stojąc przed dużym lustrem, i zwrócić uwagę na to, czy nie wydaje się przyciężka, niekształtna.

Dodaj komentarz