Jaki stanik do sukienki z odkrytymi plecami?

Jaki stanik do sukienki z odkrytymi plecami?

Twój ulubiony stanik z pewnością zapewnia Ci komfort i pewność siebie. Jednak może zupełnie nie pasować do niektórych, odważniejszych kreacji. Chociażby do sukienek z odkrytymi plecami. Co zatem zrobić? Wcale nie trzeba z niego rezygnować – jest wiele interesujących opcji, które zapewniają wygodę, ale i sprawiają, że kobieta się czuje jeszcze piękniejsza.

Jaki stanik do sukienki z odkrytymi plecami? Najpopularniejsze propozycje

Klasyczny biustonosz raczej nie sprawdzi się przy sukience „bez pleców”. Tylny jego pasek po prostu zepsuje cały efekt. Dlatego wiele kobiet po prostu rezygnuje ze tego podstawowego dodatku w damskiej garderobie wybierając takie kreacje. Jednak wcale nie jest to konieczne. Są specjalne dodatki właśnie dla kobiet, które lubią odkrywać swoje plecy. Dwa najpopularniejsze modele do takich sukienek to;

  • Model z obniżonym zapięciem. To jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań. Takie dodatki zostały opracowane właśnie przede wszystkim z myślą o sukienkach czy bluzkach z odkrytymi plecami. Staniki tego typu mają po prostu znacznie niższe zapięcia niż te klasyczne. Nie mają również ramiączek. Tego typu modele zakrywają więc dolną część pleców, jak i również część brzucha. Rozwiązanie bardzo wygodne, polecane często kobietom o nieco większych biustach. Jednak warto zauważyć, że takie dodatki nadają się tylko do sukienek, które tylko częściowo odkrywają plecy.
  • Model samonośny. To stosunkowo nowe rozwiązanie, które jednak cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodszych kobiet. Czym się charakteryzują takie dodatki? Nie mają ani zapięć, ani nawet ramiączek. Po prostu przykleja się je do biustu. Mają wiele zalet – spod sukienki nie będzie nic wystawać, nawet jeśli będzie się chciało odsłonić plecy w całej okazałości. W przeciwieństwie jednak do tych bardziej popularnych modeli, nie można z nich korzystać bardzo długo. Według specjalistów, powinno się z nich korzystać najwyżej kilkadziesiąt razy.
  • Kolejnym pomysłem może być damski dodatek typu Multiway. Polega on na tym, że ma dużo różnych zaczepów. Można więc ustawić ramiączka odpowiednio nisko lub po prostu zupełnie z nich zrezygnować – na przykład wtedy, gdy sukienka ma mieć odkryte całe plecy.

Odkryte plecy, a stanik

Wszystkie te modele są dość często wykorzystywane w kreacjach z odkrytymi plecami. I bez wątpienia zarówno pierwszy, jak i drugi typ ma wiele zalet. Jest jednak alternatywa – to body z głęboko wyciętymi plecami. Większość takich modeli ma wbudowane biustonosze. Są dostępne zarówno body dwu, jak i jednoczęściowe. Można też zdecydować się na przylepiane miseczki. Działają one w bardzo podobny sposób, co modele samonośne. Jedyną różnicą jest to, że obie miseczki nie są ze sobą połączone, zatem można je przyklejać osobno.

Oczywiście modele przeznaczone do stylizacji z odkrytymi plecami są dostępne nie tylko w różnych barwach – można wybierać spośród przeróżnych materiałów i krojów. Dość popularne są w tym przypadku push-upy (sprawdź Stroje kąpielowe Push-Up) – to nie może dziwić, bo w końcu takie dodatki przeznaczone są często do sukni wieczorowych i koktajlowych.

Zatem jeśli zdecydujesz się na odkryte plecy, to wcale nie musisz narażać swojego biustu na dyskomfort. Jest wiele dodatków, które zapewnią piersiom komfort, ale również je podkreślą i wyeksponują. Nie musisz iść więc na żadne kompromisy, wybierając na bal czy imprezę swoją ulubioną sukienkę „bez pleców”.

Dodaj komentarz